M Dryck & Konsult AB - Logo

Rekryterings- och Partneransvarig till Progressio i Östersund

M Dryck & Konsult AB

Jämtlands län, Östersund

Tidigare erfarenhet är önskad

150 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Vill du vara med och bygga framtidens företag för tillväxt inom hotell- och restaurangbranschen? På Progressio står människan i centrum – och nu söker vi en rekryterings- och partneransvarig med starkt nätverk, affärsdriv, ledarskap och god struktur som vill vara med på en resa till nästa nivå.

Är det du? Då ska du läsa vidare.

Som rekryterings- och partneransvarig har du ett helhetsansvar för verksamhetens kärnfunktioner: marknad, kundrelationer och rekryteringsprocessen.

Du kombinerar arbete med försäljning, rekrytering och ledarskap över våra konsulter inom hotell- och restaurangbranschen. Du har ett operativt driv och blir en central nyckelperson i bolagets fortsatta tillväxtresa.

Som person är du engagerad i andra människor och ditt jobb, närvarande och trygg samt personlig.

DITT UPPDRAG

🔹 Rekrytering – Äga hela rekryteringsprocessen från behovsanalys till onboarding. Skräddarsy kravprofiler i nära dialog med kund. Säkerställ att rätt person är på rätt plats – i rätt tid.

🔹 Kundrelation & avtal – Bygg och utveckla långsiktiga partnersamarbeten. Upprätta och följ upp avtal samt säkerställ hög leveranskvalitet. Var kundens trygga kontaktpunkt under hela uppdragets livscykel.

🔹 Personal- & uppdragsadministration – Säkerställ korrekt rapportering, kontering och ekonomisk uppföljning. Hantera lönerapportering för arbetare. Driv onboarding och offboarding av konsulter med kvalitet och struktur.

🔹 Intern samordning – Fungera som nav mellan ledning, säljare och operativa team. Skapa tydliga arbetssätt och kommunikationsflöden som förenklar vardagen för hela organisationen. Hantera avtalshantering och relationer.

VI SÖKER DIG SOM HAR

✅ Flerårig erfarenhet som rekryteringsansvarig, i roller som driftchef eller inom HR.

✅ Dokumenterad förmåga att bygga strukturer, processer och strategier i växande verksamheter.

✅ God förståelse för rekrytering, uthyrning och kundleverans.

✅ Vana vid digitala verktyg för planering och uppföljning.

✅ Erfarenhet av att arbeta med avtal, budget, kontering och ekonomisk uppföljning.

PERSONLIGA EGENSKAPER

⭐️ Du är en strategisk "doer" – lika trygg i det långsiktiga som i det dagliga.

🏆 Du är en ledare som kan leda genom andra.

👊🏻 Du har ett organiserat sinne och ett skarpt öga för kvalitet, samtidigt som du ser till helheten.

👏🏼 Du gillar att bygga relationer och är tydlig i din kommunikation.

DET HÄR ERBJUDER VI

Lön: Efter överenskommelse

Plats: Östersund

Start: 1 september 2026

Du erbjuds ett gediget förmånspaket och är ansluten till Collectum.

OM OSS

Progressio är Nordens nya mötesplats för kompetens inom hotell och restaurang. Vi skapar långsiktiga samarbeten mellan företag och medarbetare, där kvalitet, hållbarhet och utveckling står i fokus. Vi tror på en bransch där människor trivs, växer och stannar – och det är där du kommer in.

Läs mer om oss på www.progressioswe.se (http://www.progressioswe.se)

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb
Senaste artiklarna
  • Opinionen - SCB:s opinionsmätning juni 2026 – Socialdemokraterna tappar
    Tors, 4 jun 2026 - 14:35
  • Inflationen - Inflationen maj 2026 – KPIF ökar till 1,5 procent
    Tors, 4 jun 2026 - 08:30
  • Rabattkod - Upp till 25% rabatt på upplevelser till mamma – Fira mors dag med Live it
    Tis, 26 maj 2026 - 12:00
  • Tips - Skapa en professionell hemsida med AI – därför byggde jag Deffe.com
    Tis, 19 maj 2026 - 22:28
  • Kommun - ödeshög kommun – fakta & statistik
    Tis, 19 maj 2026 - 00:35