ACADEMIC WORK SWEDEN AB - Logo

Norsktalande Customer Success - Deltid & Studier

ACADEMIC WORK SWEDEN AB

Västra Götalands län, Göteborg

Tidigare erfarenhet är önskad

179 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Är du en ansvarstagande och serviceinriktad person som söker en ny utmaning? Vi söker nu efter en norsktalande Customer Success-medarbetare på deltid som vill ha ett spännande uppdrag parallellt med studierna. Sök redan idag då vi arbetar med löpande urval!

Om tjänsten

Som student har du nu möjlighet att arbeta deltid i en flexibel och lärorik roll som passar perfekt vid sidan av dina studier. Här får du chansen att utvecklas i ett stödjande och positivt team som alltid strävar efter att lyfta varandra. Du börjar din resa med en strukturerad onboarding, där du får kombinera praktiska övningar och teori för att snabbt komma in i arbetet.

I din roll kommer du att fokusera på att skapa en smidig och positiv upplevelse för företagets kunder. Under den första tiden får du en grundlig introduktion till deras system och rutiner genom både teori och praktiska övningar. Din vardag kommer att vara varierad och kan inkludera att hantera chattar, telefonsamtal, e-post, reklamationer och orderhantering. Detta är en roll där du verkligen gör skillnad för kunderna och samtidigt får erfarenheter som är värdefulla för framtiden.

Vi söker dig som

  • Studerar en eftergymnasial utbildning på minst 50 % i minst 1,5 år till
  • Har tidigare arbetserfarenhet av kundtjänst eller servicearbete
  • Har en god datorvana
  • Kan kommunicera och skriva obehindrat på norska och engelska, då detta krävs i det dagliga arbetet

Det är meriterande om du

  • Är van vid att arbeta i system som Navision och Zendesk

För att lyckas i rollen har du följande personliga egenskaper:

  • Ansvarstagande
  • Hjälpsam
  • Tillitsfull

Vår rekryteringsprocess

Denna rekryteringsprocess hanteras av Academic Work och vår kunds önskemål är att alla frågor rörande tjänsten skickas till Academic Work.

Vi tillämpar löpande urval och kommer att plocka ner annonsen när tillräckligt många kandidater har nått slutskedet i rekryteringsprocessen. Rekryteringsprocessen innehåller två urvalstest: ett personlighetstest och ett test i kognitiv förmåga. Testerna är ett verktyg för att kunna hitta den kandidat med högst potential för tjänsten samt främja jämlikhet, mångfald och en rättvis rekryteringsprocess.

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb
Senaste artiklarna
  • Opinionen - SCB:s opinionsmätning juni 2026 – Socialdemokraterna tappar
    Tors, 4 jun 2026 - 14:35
  • Inflationen - Inflationen maj 2026 – KPIF ökar till 1,5 procent
    Tors, 4 jun 2026 - 08:30
  • Rabattkod - Upp till 25% rabatt på upplevelser till mamma – Fira mors dag med Live it
    Tis, 26 maj 2026 - 12:00
  • Tips - Skapa en professionell hemsida med AI – därför byggde jag Deffe.com
    Tis, 19 maj 2026 - 22:28
  • Kommun - ödeshög kommun – fakta & statistik
    Tis, 19 maj 2026 - 00:35