Ledigt jobb: Diskare
- Jobb
- Diskare till konferensanläggningar och hotell i Sigtuna
Diskare till konferensanläggningar och hotell i Sigtuna
Arlanda Invest Consulting ABStockholms län, Sigtuna
Tidigare erfarenhet är önskad
173 dagar kvar
att ansöka till jobbet
För att kunna söka detta jobb krävs att du har ett annat jobb eller studier på minst 50 %.
Vi söker dig som har erfarenhet av arbete som diskare. Erfarenhet är ett krav. Det är viktigt att du är en person med servicekänsla, god utstrålning, har viljan att lära dig mer och är stresstålig.
Att vara diskare är ett ansvarsfullt och viktigt uppdrag på en restaurang. Som diskare ansvarar du för att diska allt från kök och matsal, samt att ställa tillbaka allt på rätt plats. Ibland kan du få hjälpa till i köket med enklare sysslor och ibland även i restaurangen. Det är viktigt att hålla rent och fint samt att lämna diskrummet rengjort efter avslutat pass.
De flesta av våra uppdragsgivare är konferensanläggningar och hotell i Sigtuna kommun.
Genom att registrera dig med ditt CV via denna annons blir du sökbar i vårt system när vi får uppdrag där vi bemannar olika företag med diskare. Du blir anställd hos oss som bemanningskonsult och uthyrd på olika uppdrag.
Beskriv gärna vem du är och när du finns tillgänglig för uppdrag.
Om Vi Bemannar.nu
Vi Bemannar.nu är ett bemanningsföretag med avstamp i Arlandaregionen. Vi har olika typer av bemanningsuppdrag inom lager, logistik, spedition och servis.
Ansökan
Vi vet att behovet av diskare är stort och söker fler kandidater till vår kandidatdatabas. Ansök nedan med ditt CV och ta chansen att beskriva i ditt personliga brev, eller i fritext-rutan, vad du helst vill göra och i vilka roller du är ditt bästa jag.
Varmt välkommen att söka!
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb