Hoppa till innehållet

Kock till Restaurang Athena – Grekisk kökschef med erfarenhet av grill och ugn

FINA i Göteborg AB

Västra Götalands län, Göteborg

Tidigare erfarenhet är önskad

4 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Om oss

Restaurang Athena startade hösten 2005 och är en grekisk restaurang som även serverar tapas. Vi har inte lunchöppet vilket betyder att arbetet startar på eftermiddagen.

Du bör ha erfarenhet från grill, ugn, spis och fritös. Detta är ett krav.

Eftersom tempot kan vara högt är det viktigt att du är organiserad, strukturerad och kan hantera stressiga situationer. Du ska även kunna samarbeta effektivt med andra kockar och följa instruktioner från teamledaren, särskilt under helgerna.

Hos oss kommer du att utvecklas, bli mer självständig i köket och lära dig allt från grillteknik till timing och samarbete i ett team om 4–5 kockar.

Känner du att denna tjänst passar dig? Maila ditt intresse till [email protected] (mailto:[email protected]). Uppge gärna ett telefonnummer i ditt mail så att vi kan nå dig.

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb