Ledigt jobb: Eventpersonal
- Jobb
- Eventpersonal för biljettdistribution i Göteborg 1-2 juli
Eventpersonal för biljettdistribution i Göteborg 1-2 juli
Eventpersonal i Sverige ABVästra Götalands län, Göteborg
Tidigare erfarenhet är önskad
Eventpersonal.se är en tjänst för rekrytering av personal till alla typer av events. Vi rekryterar informatörer, värdinnor, demonstratörer, samplare och säljare.
Eventpersonal för att dela ut biljetter i Göteborg 1-2 juli
Vår kund söker nu en person som kan gå runt i Göteborg och dela ut gratisbiljetter inför deras mässa FFCR som kommer att anordnas i höst. Du kommer att arbeta självständigt med att gå runt till caféer och restauranger, informera om mässan och dela ut gratiskort.
Datum och tid
1-2 juli
10:00–19:00
Lön: 161,28 kr/h (inkl. semesterersättning)
Så här ansöker du om du kan och vill jobba:
1. Maila med rubriken "Biljetter" till [email protected]
2. Beskriv din tidigare erfarenhet inom event och service eller annan relevant bakgrund
3. Bifoga ditt CV
4. Ange ditt aktuella mobilnummer
5. Motivera varför detta uppdrag passar dig
Om du inte redan är registrerad som personal på vår hemsida eventpersonal.se, lägg gärna upp en profil. Då kommer vi att kontakta dig gällande framtida jobbförfrågningar direkt via e-post.
Ansök direkt då vi tillsätter tjänsten snarast.
Anställningsform: Anställningen är intermittent, vilket innebär att varje anställningstillfälle som parterna kommer överens om är en särskild visstidsanställning som upphör utan uppsägning vid utgången av den överenskomna tidsperioden. Att anställningen är intermittent innebär följaktligen att arbetstagaren endast är anställd de dagar då arbetstagaren är schemalagd och utför arbete. Mellan dessa perioder föreligger inget anställningsförhållande mellan parterna.
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb
-
Restaurang- och köksbiträden m.fl.
Omsorgsförvaltningen, Kostenheten, Fjällbacka service
Tis, 30 jun 2026 - 00:20