Ledigt jobb: Truckförare
- Jobb
- Truckkörare med kvälls- och nattarbete – Flexibelt extrajobb för studenter
Truckkörare med kvälls- och nattarbete – Flexibelt extrajobb för studenter
StudentConsulting Sweden AB (publ)Kronobergs län, Växjö
Tidigare erfarenhet är önskad
13 dagar kvar
att ansöka till jobbet
Söker du ett flexibelt och utvecklande extrajobb? Vår spännande samarbetspartner välkomnar dig till en möjlighet där du kan kombinera studier, eget företag eller annat deltidsjobb, med ett aktivt arbete!
I arbetsuppgifterna ingår främst truckkörning, men även registrering med handdator samt sortering av gods och paket. Tjänsten kan även inkludera vissa administrativa uppgifter såsom avvikelserapportering, skadehantering och registreringar i våra system. Förutom att arbeta tillsammans med dina kollegor på DSV kommer du att ha ett nära samarbete med dess chaufförer och i vissa fall med kunder.
Arbetstiderna är förlagda under kvälls- och nattid, mellan kl. 15:00–19:00 och 02:00–06:00. Det innebär en utmärkt möjlighet att kombinera studierna med extrajobb för dig som vill dryga ut studentkassan.
DETTA SÖKER VI
Vi ser gärna att du har erfarenhet av liknande arbete samt innehar giltigt truckkort. Körkort och tillgång till bil är meriterande för tjänsten.
Din personlighet kännetecknas av en stark servicekänsla och noggrannhet. Du är stresstålig och klarar av att arbeta under viss tidspress. Du trivs med att jobba i grupp och har ett flexibelt förhållningssätt. Krav är A1- och B1-truckkort, medan resterande behörigheter är meriterande.
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb