Skandinavisk Hälsovård AB - Logo

Läkare till vårdcentral – Start augusti 2026

Skandinavisk Hälsovård AB

Västra Götalands län, Vara

Tidigare erfarenhet är önskad

10 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Skandinavisk Hälsovård ingår tillsammans med Ofelia Vård AB, Svensk Närsjukvård, Doc Care, HLR Landslaget och Linguacom i Skandinavisk Hälsovård Group.

Vi söker nu för vår kunds räkning en Läkare till en vårdcentral.

Tjänsten är tillsvidare och startar den 31 augusti 2026.

Skandinavisk Hälsovård är ett auktoriserat bemanningsföretag med medlemskap i Kompetensföretagen. Detta innebär en garanti för att vi följer alla gällande lagar och regler på arbetsmarknaden. Vi har kollektivavtal med Vårdförbundet, Läkarförbundet och Unionen – något vi ser som en självklarhet.

Med en VD och ägare som har lång erfarenhet som anestesisjuksköterska, samt erfarna konsultchefer med djup förståelse för vården, vet vi vad som är viktigt för dig som konsult ute på uppdrag. Vi är upphandlade i hela Sverige och finns tillgängliga för dig dygnet runt.

Skandinavisk Hälsovård finns här för dig som vill arbeta under de villkor du förtjänar, i den arbetsmiljö du önskar och med den flexibilitet som livet ibland kräver.

Vi är ett rikstäckande bolag med stort engagemang för våra konsulter. Vår målsättning är att du ska trivas, känna dig trygg och få det stöd du behöver i ditt arbete. Din närmaste konsultchef finns alltid till hands för att lyssna, vägleda och hjälpa till vid eventuella utmaningar. Vi strävar efter långsiktiga samarbeten och värdesätter en varm och inkluderande arbetskultur där du står i fokus.

Välkommen med din ansökan!

Kontakta oss på [email protected] (mailto:[email protected]) eller ring 010-178 36 00 för mer detaljerad information om oss och våra uppdrag.

Journalsystem:

  • AsynjaVisph
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb