Tranpenad AB - Logo

Lagermedarbetare till Jönköping – Ambulerande konsult

Tranpenad AB

Jönköpings län, Jönköping

Tidigare erfarenhet är önskad

163 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Vi letar efter dig som söker ett långsiktigt arbete, har arbetslivserfarenhet och trivs med att arbeta på lager/terminal. Är det dig vi söker?

Om tjänsten

Nu söker Tranpenad fler lagermedarbetare till våra kunder i Jönköping. Dina arbetsuppgifter kommer att variera mellan allt från lossning och lastning, till orderplock och truckkörning. Hos oss blir du anställd som ambulerande konsult, vilket innebär att du kan få arbeta på olika företag och med varierande arbetstider.

Arbetsuppgifter

  • Orderplock
  • Truckkörning
  • Lossning och lastning

Om dig som söker

Vi lägger stor vikt vid personliga egenskaper och tror att man kommer långt med rätt inställning! Eftersom du är vårt ansikte utåt hos våra kunder är det av oerhört vikt att du är kvalitetsmedveten och känner stolthet i att det inte bara går fort utan att det också blir rätt. Du utför ditt arbete strukturerat, med noggrannhet och engagemang.

Meriterande

  • Körkort B
  • Truckkort A+B

Vidare ser vi gärna att du har ambitioner att utvecklas inom lager och terminal. Att du har tidigare erfarenhet av arbete inom lager är mycket meriterande, men inget krav.

Vad vi kan erbjuda dig

Tranpenad hjälper dig forma din framtid! Som Tranpenadare är du en viktig del av vår bemanningsstyrka och får en anställning med marknadsmässig lön, övertidsersättning, semester, tjänstepension och försäkringar enligt kollektivavtal. Du får även ett förmånligt friskvårdsbidrag och en generös rabatt hos gymkedjorna Nordic Wellness och SATS!

Arbetstider: Dagtid
Lön: Enligt kollektivavtal
Start: Omgående, med hänsyn till eventuell uppsägningstid

Om Tranpenad Group

Sedan 1999 har vi på Tranpenad arbetat för att få företag och människor att växa. Idag är vi en av Sveriges största aktörer inom vårt segment, med 2 500 medarbetare och kontor i Stockholm, Eskilstuna, Göteborg, Borås, Trollhättan, Jönköping och Helsingborg. Genom att vara personliga, kompetenta och ansvarstagande i allt vi gör – och ha roligt medan vi gör det – blir vi det personliga bemanningsföretaget som alla pratar om. Tranpenad är ett auktoriserat rekryterings- och bemanningsföretag och anslutet till Kompetensföretagen via Almega.

Sedan 2022 är matchningsbolaget Eyes4work en del av Tranpenad Group. Eyes4work startades 2018 med målsättningen att tillsammans med lokalt förankrad personal och samarbetspartners skapa effektiva kedjor där utbildning och matchning är delar i den process som leder individen framåt, mot ett nytt jobb eller vidare mot nästa mål. Eyes4work finns idag på ett 60-tal orter i landet och varje dag går 8 deltagare vidare till ett nytt jobb eller en utbildning.

Ansökan

Skicka in din ansökan redan idag då intervjuer sker löpande. Vi tar inte emot ansökningar via e-post eller telefon.

Vi använder oss av Verifieras kontrollverktyg för att säkerställa att de aktuella kandidaterna inte har en bakgrund som är oförenlig med Tranpenads värdegrund.

För oss är det viktigt med en trygg arbetsmiljö och därför har vi nolltolerans mot alkohol och droger. För att säkerställa att våra policys efterlevs kan det förekomma alkohol- och drogtester, innan och under anställning.

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb
Senaste artiklarna
  • Inflationen - Inflationen maj 2026 – KPIF ökar till 1,5 procent
    Tors, 4 jun 2026 - 08:30
  • Opinionen - Demoskop 28 maj 2026: Socialdemokraterna tappar, MP och KD ökar
    Tors, 28 maj 2026 - 19:35
  • Rabattkod - Upp till 25% rabatt på upplevelser till mamma – Fira mors dag med Live it
    Tis, 26 maj 2026 - 12:00
  • Tips - Skapa en professionell hemsida med AI – därför byggde jag Deffe.com
    Tis, 19 maj 2026 - 22:28
  • Kommun - ödeshög kommun – fakta & statistik
    Tis, 19 maj 2026 - 00:35