Ledigt jobb: Städare
- Jobb
- Städpersonal till Kristianopel Resort – Sommar 2026
Städpersonal till Kristianopel Resort – Sommar 2026
Kristianopel Turism HBBlekinge län, Karlskrona
Tidigare erfarenhet är önskad
Bli en del av vårt gäng sommaren 2026!
Kristianopel Resort driver camping, gästhamn och två restauranger i Kristianopel, en riktig pärla i Karlskrona kommuns nordöstra hörn.
Kristianopel ligger vid södra Kalmar sund och grundades redan år 1599 av den danske kungen Christian IV som en gränsstad mot Sverige.
Nu, drygt 400 år senare, är det betydligt mer fridfullt i Kristianopel.
Tusentals människor besöker Kristianopel varje sommar. Många av dessa övernattar på vår anläggning och besöker våra restauranger.
Nu söker vi dig som vill hjälpa oss att hålla rent för våra gäster i såväl stugor, servicehus som områdena runt omkring.
Du får gärna ha erfarenhet av liknande arbete tidigare.
Viktigast är dock att du har viljan att jobba och att du vill vara med och göra semestern för våra gäster till något alldeles extra.
Känner du att att hålla rent och snyggt inte är något tråkigt som bara måste göras, utan att du faktiskt kan se det som kul? Då har vi kanske jobbet för dig.
Du får ett fritt jobb där du, tillsammans med en kollega, ansvarar för att städa och hålla ordning i våra lokaler.
Körkort och tillgång till bil är ett krav för att ta dig till Kristianopel om du inte bor i närområdet.
Utöver svenska vill vi gärna att du kan göra dig förstådd på engelska, då flertalet av våra besökare är utländska gäster.
Vi söker en person för omgående anställning till den 30 september.
Vi kallar till intervjuer löpande under ansökningsperioden, så välkommen med din ansökan snarast.
Maila till [email protected]
Märk ämnesraden med "Städ"
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb