Sanda Assistans AB - Logo

Timanställd personlig assistent till Brastad – Hundvana och körkort meriterande

Sanda Assistans AB

Västra Götalands län, Lysekil

Tidigare erfarenhet är önskad

5 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Nu söker vi flera timanställda assistenter som kan stärka vårt goa gäng hos kund i Brastad!

Kunden är en kvinna som har flera hundar. Det är små och snälla hundar, men det passar givetvis inte om du är rädd för hundar eller allergisk. Allra helst har du hundvana.

Förutom hundar gillar vår kund att gå på konserter och andra upplevelser, men jobbet är till stor del förlagt i hennes hem. Där jobbar du för att hjälpa henne att kunna leva ett liv som alla andra – trots sina svåra reumatiska sjukdomar.

Din ålder kommer i andra hand; det viktigaste är personkemin och att du talar och skriver svenska obehindrat, eftersom det är oerhört viktigt att ni kan förstå varandra. Det är också krav på dokumentation i tjänsten.

Eftersom kunden har ett väldigt nedsatt immunförsvar måste alla som arbetar vaccinera sig mot säsongsinfluensa och Covid-19. Detta bekostas av bolaget mot uppvisande av kvitto.

Vi vill hitta dig som har en annan huvudsaklig sysselsättning men som vill jobba extra vid ordinarie personals frånvaro (både planerad och sjukfrånvaro).

OBS! Det krävs körkort för denna tjänst eftersom du behöver köra kundens bil i tjänsten.

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb