Ledigt jobb: Lagerarbetare
- Jobb
- Extrajobb Terminalarbete – Krav på 50 % huvudsaklig sysselsättning
Extrajobb Terminalarbete – Krav på 50 % huvudsaklig sysselsättning
Arena Personal Sverige ABJönköpings län, Jönköping
Tidigare erfarenhet är önskad
11 dagar kvar
att ansöka till jobbet
Universitetsstudent eller har du ett annat arbete på minst 50 %? Se här!
Arena Personal söker, för kunds räkning, flitig extrapersonal för terminalarbete.
Arbetsuppgifterna på terminalen innefattar paketsortering efter postnummer. Arbetstiderna är måndag–fredag 15.00–20.00, eller ibland 13.00–20.00 (där övertid kan förekomma). Tjänsten omfattar 3–5 dagar per vecka.
Det är ett krav att du har en annan huvudsaklig sysselsättning på minst 50 %. Detta kan vara studier eller ett annat arbete. Ansökningar som inte uppfyller detta krav kommer EJ att behandlas. Från Arena Personals sida ser vi helst att du har möjlighet att arbeta i snitt minst tre vardagar i veckan.
Din profil
Vi ser gärna att du är en framåt och arbetsvillig person som inte är rädd för att ta i. Du behöver kunna fungera bra i grupp, men samtidigt ha förmågan att vara självständig i ditt arbete. För att passa till tjänsten bör du vara noggrann, effektiv och driftig. För att få tjänsten krävs även att du är ordningsam och kan vara tydlig i din kommunikation med konsultchefen.
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb