Cool Städ AB - Logo

Deltidsjobb som städare i Johanneshov – 25h/vecka

Cool Städ AB

Stockholms län, Stockholm

Tidigare erfarenhet är önskad

57 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Vi söker nu 1 deltidsanställd till våra kliniker i Johanneshov!

Vi erbjuder en 6-månaders provanställning. Tjänsten kan utökas till cirka 25 timmar i veckan.

Arbetsplats och introduktion:
Introduktionen sker på vår arbetsplats i Johanneshov, Stockholm. Här kommer du tillsammans med arbetsledaren att lära känna arbetsuppgifterna och miljön.

Arbetstider:
Under de första veckorna gäller följande schema:
• Måndag – Torsdag: 16.00–20.00
• Fredag: 16.00–18.00

Därefter utökas tjänsten enligt följande:
• Måndagar: 15.30–20.00
• Tisdag – Torsdag: 14.30–20.00
• Fredagar: 14.30–18.00

För den ambitiöse och duktiga kollegan finns det möjlighet att arbeta även efter sina ordinarie pass på andra kliniker.

Exempel på arbetsuppgifter:
Huvudsakligen operationsstädning. Detta inkluderar moppning av golv med olika moppstativslösningar, våtmoppning m.m. Tidigare erfarenhet av moppning är ett stort plus.

Krav:
• Erfarenhet av städarbete.
• Goda kunskaper i svenska eller engelska (skriftligt och muntligt).

Om arbetsmiljön:
På denna arbetsplats arbetar vi i team. Arbetstiderna är inte flexibla då alla börjar samtidigt. Det är viktigt att du kan arbeta i grupp och är hjälpsam mot dina kollegor.

Så här ansöker du:
Märk din ansökan med Johanneshov då vi har flera tjänster ute. Vi tar endast emot ansökningar via e-post, då vi inte har tillgång till telefoner när vi arbetar ute hos kund.
Skicka din ansökan till: [email protected] (mailto:[email protected])

Anställning sker löpande, vilket innebär att vi kan tillsätta tjänsterna innan ett eventuellt sista ansökningsdatum.

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb