Kvinnliga personliga assistenter sökes

Ideella Fören Smil

Skåne län, Malmö

Tidigare erfarenhet är önskad

27 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Kvinnliga personliga assistenter sökes

Befinner du dig i åldern 40-65 och behärskar svenska språket i tal och skrift är dessa rader något för dig. Ett annat stort plus är om du älskar att laga mat, gärna vanlig husmanskost. För mig är hemmets skötsel viktig. Du måste vara lyhörd och trygg i dig själv. Någon form av vårdutbildning eller erfarenhet från arbete inom vården är ett plus.

Jag är en positiv kvinna som är nyfiken på livet trots att jag har kommit upp i åren. Behöver all hjälp i min livsföring. Kommunicerar via en bokstavsplatta. Har haft assistans sedan 1985. Har flera akademiska poäng.

Du blir timanställd men om vår kemi stämmer finns det möjlighet till en dagtjänst. Dina arbetstider är förlagda till dag, natt och helg.

Du blir anställd av kooperativet SMIL och jag är din arbetsledare.

Sök nu så ses vi kanske snart!

9025@smilmalmo.se

Ref nr: "Behovsanställning"

 Löpande rekryteringsprocess.

Jag anordnar min assistans via kooperativet Smil och jag är stolt över att få värva vår personal till kooperativet Smil som är rädd om vår personal, har ett gott fokus på både personal, brukare och uppdrag. Självklart har Smil kollektivavtal och därmed får de personliga assistenterna exempelvis tillgång till tjänstepension. Friskvård finns.

Läs mer om oss på vår hemsida www.smilmalmo.se

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb