CIC Operations Göteborg AB - Logo

Säsongsarbete på hotell - Barception, Frukost och Städ

CIC Operations Göteborg AB

Västra Götalands län, Göteborg

Tidigare erfarenhet är önskad

85 dagar kvar
att ansöka till jobbet

Barception • Frukost • Städ

Vill du ha ett socialt, fartfyllt och varierande sommarjobb?

Nu söker vi säsongsarbetare till vårt hotell som vill vara med och skapa en minnesvärd vistelse för våra gäster.

Hos oss jobbar du nära både gäster och kollegor i en miljö där service, glädje och laganda står i centrum. Oavsett avdelning är du en viktig del av helheten.

🍸Barception

Här kombinerar du reception och bar i en social och dynamisk roll. Du välkomnar gäster, hanterar in- och utcheckning, serverar mat & dryck samt ser till att våra gäster känner sig sedda och omhändertagna. *Minst 20 år pga alkohollagar.

🍳Frukostvärd/värdinna

Du är med och skapar bästa starten på dagen, för våra gäster. Förberedelse, servering och påfyllning av frukostbuffé samt att hålla frukostmatsalen inbjudande och trivsam.

🧹Städ

Bakom varje lyckad hotellvistelse finns ett noggrant och engagerat städteam. Du ansvarar för att hotellrum och gemensamma ytor håller hög kvalitet och ger gästerna en känsla av komfort och välkomnande.

✨ Vem är du?

Du är serviceinriktad och gillar att arbeta med människor.

Du är ansvarstagande, noggrann och har en positiv inställning.

Du trivs i ett högt tempo och är flexibel.

Du kan arbeta dag, kväll och helg.

Erfarenhet är meriterande men inget krav – rätt inställning är viktigast.

Vi erbjuder ett roligt och utvecklande säsongsarbete i hotellmiljö med möjlighet till förlängning efter sommaren.

Sommarsäsongen är juni-augusti men önskvärt är om du kan extrajobba innan dess.

Skriv i ämnesraden vilken/vilka avdelningar du är intresserad av.

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Liknande jobb