Ledigt jobb: Barnvakt
- Jobb
- Jobba som Nanny - Flexibelt och Roligt
Jobba som Nanny - Flexibelt och Roligt
Kiddo Sweden ABOkänd ort
Tidigare erfarenhet är önskad
26 dagar kvar
att ansöka till jobbet
Att jobba som nanny är både roligt och flexibelt, du väljer själv vilka uppdrag du vill ha och när du ska jobba. Vi erbjuder en tydlig lönetrappa och utbildning inom barnsäkerhet – kunskap som du kommer ha med dig hela livet!
Vi på kontoret ser till att du matchas ihop med rätt familj eller familjer enligt dina önskemål. Hey Kiddo är inte bara en plattform där man själv hittar familjer. Hos oss blir du anställd på riktigt och vi finns alltid här på kontoret för dig.
Att följa och vara delaktig i barnets utveckling är en underbar upplevelse och du spelar en viktig roll i barnets liv. Många familjer berättar att nannyn från Hey Kiddo i princip blivit en familjemedlem. Jobbet är roligt och givande.
Har du rätt tillgänglighet?
Kan du jobba dagtid på vardagar är det super, men det är inte ett krav. Kravet är att du ska vara tillgänglig minst två vardagseftermiddagar från kl 15. Om du endast kan jobba sent på vardagskvällar och på helger passar jobbet tyvärr inte dig.
Jobba som nanny – Löner och förmåner:
- 125-155 kr/h inkl. semesterersättning (för dig som tagit studenten)
- 110-140 kr/h inkl. semesterersättning (för dig på gymnasiet)
- Ansvars- och olycksfallsförsäkring
- Friskvårdsrabatt hos Fitness 24/7
- HLR-utbildning
- AWs och annat kul med kollegorna
För att jobba som nanny så bör du:
- Vara minst 16 år och påbörjat gymnasiet
- Vara en ansvarsfull individ som uppskattar barn
- Ha någon form av erfarenhet av att passa barn ensam
- Kunna arbeta minst två gånger i veckan från kl 15
Jobbtyp: Deltid, Extrajobb
Lön: 125,00kr - 155,00kr per timma
Arbetstider:
- Måndag till fredag
- Dag
- Helgarbete förekommer
- Kväll
- Timmar
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb