Ledigt jobb: Utesäljare
- Jobb
- Säljare med C-körkort sökes till Kosterfiskar'n

Säljare med C-körkort sökes till Kosterfiskar'n
Recruit Partner Nordic ABVästra Götalands län, Borås
15 dagar kvar
att ansöka till jobbet
Nu söker Kosterfiskar'n i väst en säljare med C-körkort som vill jobba med kvalitetsprodukter, kända varumärken och som drivs av frihet under ansvar. Detta är en tjänst där du sköter dig själv på dagarna med fokus på att besöka livsmedelsbutiker där du skapar affärer och bygger goda relationer.
Om oss
Kosterfiskaren bildades 1995 av en grupp ledande entreprenörer inom seafood-branschen och har nu utvecklats till ett ledande företag inom de produktområden som vi arbetar med. Kosterfiskarens ”Skagenröra” är ledande inom sitt segment. Inom Kosterfiskaren har vi arbetat med utveckling av produkter och koncept i mer än 25 år och har stor erfarenhet av svensk dagligvaruhandel. Vi vet att en hög servicegrad är viktig för såväl konsumenten som butiken och har därför alltid ambitionen att ha marknadens bästa logistik och servicenivå. Läs mer om oss på www.kosterfiskarn.se (http://www.kosterfiskarn.se)
Om tjänsten
Som säljare hos oss tar du ansvar för att leverera våra produkter, delikatesser från havet, till de livsmedelsbutiker du har ansvar för. Du utgår från vårt lager i Fristad på morgonen och åker sedan runt till de butiker du ansvarar för. Du är serviceinriktad och målfokuserad samt bygger relationer med våra kunder. Ditt fokus är att agera rådgivare kring sortiment/nyheter samt att hjälpa våra kunder att driva sin försäljning/lönsamhet och sälja produkter ur sin butik. Tjänsten är på heltid men vissa säsongsvariationer kan förekomma. Detta är ett sommarjobb för perioden 2 juni-7 augusti. För rätt person kan det finnas en möjlighet till förlängning.
Vem är du?
Som säljare är du resultatorienterad och drivs av att skapa affärer. Med högt engagemang ser du till att bygga både förtroende och långsiktiga relationer. Då rollen innebär att du kör en av våra lastbilar mellan butikerna kräver rollen C-körkort. Erfarenhet från försäljning inom DVH är meriterande men inte ett krav. Börjar du hos oss så satsar vi på dig och ser till att du lär dig det du behöver kunna. Då du utgår från vårt lager i Fristad är lämplig bostadsort Borås med omnejd.
Vi erbjuder
Vi erbjuder dig ett fritt och ansvarsfullt arbete där du själv styr din egen dag. Samtidigt är du en del av ett sammansvetsat gäng som ställer upp och hjälper varandra. Vi har god sammanhållning och ser till att ha roligt på jobbet.
Ansökan
Då är du varmt välkommen med din ansökan via annonsen på recruitpartner.se snarast då vi gör ett löpande urval, senast 6 april 2025. Vid eventuella frågor kontakta Nisse Magnusson på Mobil.:+46708 65 75 10 eller Mail: nm.s@kosterfiskarns.se (mailto:nm.s@kosterfiskarns.se)
🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Andra jobb inom samma område
Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb
-
Marknadsanalytiker och marknadsförare m.fl.
Stora K Gruppen AB
-
Eventsäljare och butiksdemonstratörer m.fl.
Key Solutions - A Place to Grow
-
Willys Partille C
-
Riksbanken Lämnar Styrräntan Oförändrad: Effekter och Prognoser
Tors, 20 mar 2025 - 14:02