Projektledare sökes till Hughes Power System AB

Hughes Power System AB

Blekinge län, Karlskrona

Tidigare erfarenhet är önskad

138 dagar kvar
att ansöka till jobbet

PROJEKTLEDARE

Hughes Power System AB i Nättraby söker en Projektledare med erfarenhet av elektriska mellanhöga och högspänningssystem inom eldistribution - transmission och järnvägselektrifiering.

Hughes Power System är en ledande svensk tillverkare av miljövänlig utrustning för elektrifiering av järnvägssystem och eldistribution-transmissionssystem. Vi värdesätter hög kvalitet och innovativa metoder i utvecklingsprocessen.

Vad vi erbjuder:

- Möjlighet att vara en del av ett företag som leder inom miljövänlig utrustning för elektrifiering.

- En dynamisk arbetsmiljö där kreativitet och innovation uppmuntras.

- Utmanande projekt och möjlighet att arbeta med avancerad teknik.

- En dedikerad och stödjande arbetsmiljö där din röst hörs och din kompetens uppskattas.

Vem vi söker:

• Kunskap och erfarenhet av elektrisk utrustning och högspänningssystem samt relaterade mekaniska system.

• Fullständig planering och övervakning av produktion och leveranser.

• Teknisk engelska i tal och skrift på professionell nivå.

• Förmåga att förstå och tolka produktkrav och standarder.

• Stark problemlösningsförmåga och noggrannhet i detaljarbete.

Som en del av vårt team kommer du att få möjlighet att visa våra produkter och förväntas kommunicera tydligt och effektivt med andra teammedlemmar för att säkerställa att våra produkter uppfyller våra kunders förväntningar och behov.

Om du tror att du har de färdigheter och den erfarenhet vi söker, vänligen skicka in din ansökan idag med ditt CV och ett personligt brev som beskriver din erfarenhet och varför du är den perfekta kandidaten för denna tjänst.

Hughes Power Systems

Företagets kunder kommer från Nya Zeeland, Afrika, Nordamerika och Centraleuropa. Kunderna är järnvägsföretag och eldistributionsföretag. Vi har all tänkbar elektrisk ingenjörsutrustning, klimat simuleringsutrustning, modern maskinverkstad med flera CNC-styrda maskiner, 5-axlig simultanfräsning, plåtarbetsverkstad med laserskärutrustning, kantpressning och ett robotlasersvetsystem under utveckling. Vi tillverkar de flesta detaljerna av våra produkter.

www.hughespowersystem.com

https://www.youtube.com/@hughespowersystem

🖐 Passar detta jobb någon du känner?
Dela

Andra jobb inom samma område

Kanske kan det vara dags att bredda sökningen med dessa lediga jobb

Sökord / Yrke
Senaste artiklarna
  • Elpriset - Dagens och morgondagens elpriser i Sverige
    Lör, 15 mar 2025 - 13:01
  • Inflationen - Inflationen i februari 2025: KPIF stiger till 2,9%
    Tors, 13 mar 2025 - 08:36
  • Statsskulden - Sveriges Statsskuld på Historisk Lågpunkt
    Mån, 10 mar 2025 - 10:06
  • Rabattkod - Spara Upp till 20% på Helårsdäck hos Däck-online.com!
    Lör, 1 mar 2025 - 00:15
  • Styrräntan - Riksbanken sänker styrräntan: Vad betyder det för dig?
    Mån, 3 feb 2025 - 14:02