Beräkna a-kassa

Räkna ut a-kassa

Här kan du räkna ut hur mycket pengar du får i a-kassa

e.g. "31 900 KR"
Eg. Huddinge

* Medlem i Svenska kyrkan

Skattesatser 2017 i kommuner, län & hela riket

Amt / Kommune Samlet Municipal Regioner
ALE33.35%21.87%11.48%
ALINGSÅS32.84%21.36%11.48%
ALVESTA33.02%21.42%11.6%
ANEBY33.35%22.09%11.26%
ARBOGA33.29%22.41%10.88%
ARJEPLOG34.84%23.5%11.34%
ARVIDSJAUR34.14%22.8%11.34%
ARVIKA32.7%21.5%11.2%
ASKERSUND33.5%21.95%11.55%
AVESTA33.6%22.44%11.16%
BENGTSFORS34.4%22.92%11.48%
BERG33.72%22.52%11.2%
BJURHOLM34.45%23.15%11.3%
BJUV31.68%20.99%10.69%
BODEN33.94%22.6%11.34%
BOLLEBYGD33.07%21.59%11.48%
BOLLNÄS33.37%21.86%11.51%
BORGHOLM32.95%21.58%11.37%
BORLÄNGE34.05%22.89%11.16%
BORÅS32.79%21.31%11.48%
BOTKYRKA32.23%20.15%12.08%
BOXHOLM32.52%21.82%10.7%
BROMÖLLA32.45%21.76%10.69%
BRÄCKE34.59%23.39%11.2%
BURLÖV30.78%20.09%10.69%
BÅSTAD30.92%20.23%10.69%
DALS-ED34.69%23.21%11.48%
DANDERYD29.43%17.35%12.08%
DEGERFORS33.85%22.3%11.55%
DOROTEA35.15%23.85%11.3%
EDA33.45%22.25%11.2%
EKERÖ31.33%19.25%12.08%
EKSJÖ33.52%22.26%11.26%
EMMABODA33.08%21.71%11.37%
ENKÖPING33.05%21.34%11.71%
ESKILSTUNA32.85%22.08%10.77%
ESLÖV31.23%20.54%10.69%
ESSUNGA33.05%21.57%11.48%
FAGERSTA32.99%22.11%10.88%
FALKENBERG31.92%21.1%10.82%
FALKÖPING33.08%21.6%11.48%
FALUN33.7%22.54%11.16%
FILIPSTAD33.2%22%11.2%
FINSPÅNG32.85%22.15%10.7%
FLEN33.1%22.33%10.77%
FORSHAGA33.55%22.35%11.2%
FÄRGELANDA33.74%22.26%11.48%
GAGNEF34.17%23.01%11.16%
GISLAVED33.39%22.13%11.26%
GNESTA32.95%22.18%10.77%
GNOSJÖ33.5%22.24%11.26%
GOTLAND33.6%33.6%0%
GRUMS33.7%22.5%11.2%
GRÄSTORP33.05%21.57%11.48%
GULLSPÅNG33.97%22.49%11.48%
GÄLLIVARE33.89%22.55%11.34%
GÄVLE33.77%22.26%11.51%
GÖTEBORG32.6%21.12%11.48%
GÖTENE33.25%21.77%11.48%
HABO33.43%22.17%11.26%
HAGFORS33.7%22.5%11.2%
HALLSBERG33.1%21.55%11.55%
HALLSTAHAMMAR32.69%21.81%10.88%
HALMSTAD31.8%20.98%10.82%
HAMMARÖ33.3%22.1%11.2%
HANINGE31.76%19.68%12.08%
HAPARANDA33.84%22.5%11.34%
HEBY34.21%22.5%11.71%
HEDEMORA33.8%22.64%11.16%
HELSINGBORG30.9%20.21%10.69%
HERRLJUNGA33.42%21.94%11.48%
HJO33.05%21.57%11.48%
HOFORS34.37%22.86%11.51%
HUDDINGE31.95%19.87%12.08%
HUDIKSVALL33.12%21.61%11.51%
HULTSFRED33.28%21.91%11.37%
HYLTE32.27%21.45%10.82%
HÄLLEFORS33.6%22.05%11.55%
HÄRJEDALEN33.67%22.47%11.2%
HÄRNÖSAND34.63%23.34%11.29%
HÄRRYDA32.1%20.62%11.48%
HÄSSLEHOLM31.65%20.96%10.69%
HÅBO33.05%21.34%11.71%
HÖGANÄS30.42%19.73%10.69%
HÖGSBY33.08%21.71%11.37%
HÖRBY31.77%21.08%10.69%
HÖÖR31.62%20.93%10.69%
JOKKMOKK34.29%22.95%11.34%
JÄRFÄLLA31.23%19.15%12.08%
JÖNKÖPING32.6%21.34%11.26%
KALIX33.89%22.55%11.34%
KALMAR33.18%21.81%11.37%
KARLSBORG32.8%21.32%11.48%
KARLSHAMN33.4%22.21%11.19%
KARLSKOGA33.55%22%11.55%
KARLSKRONA33.29%22.1%11.19%
KARLSTAD32.95%21.75%11.2%
KATRINEHOLM32.95%22.18%10.77%
KIL33.55%22.35%11.2%
KINDA31.65%20.95%10.7%
KIRUNA34.39%23.05%11.34%
KLIPPAN31.44%20.75%10.69%
KNIVSTA32.62%20.91%11.71%
KRAMFORS34.43%23.14%11.29%
KRISTIANSTAD32.15%21.46%10.69%
KRISTINEHAMN33.65%22.45%11.2%
KROKOM33.37%22.17%11.2%
KUMLA33.15%21.6%11.55%
KUNGSBACKA32.15%21.33%10.82%
KUNGSÖR32.91%22.03%10.88%
KUNGÄLV32.92%21.44%11.48%
KÄVLINGE29.2%18.51%10.69%
KÖPING33.04%22.16%10.88%
LAHOLM31.4%20.58%10.82%
LANDSKRONA30.93%20.24%10.69%
LAXÅ33.73%22.18%11.55%
LEKEBERG33.98%22.43%11.55%
LEKSAND33.45%22.29%11.16%
LERUM32.13%20.65%11.48%
LESSEBO33.41%21.81%11.6%
LIDINGÖ30.72%18.64%12.08%
LIDKÖPING32.74%21.26%11.48%
LILLA EDET33.85%22.37%11.48%
LINDESBERG33.85%22.3%11.55%
LINKÖPING30.9%20.2%10.7%
LJUNGBY32.67%21.07%11.6%
LJUSDAL33.87%22.36%11.51%
LJUSNARSBERG32.59%21.04%11.55%
LOMMA30.33%19.64%10.69%
LUDVIKA33.7%22.54%11.16%
LULEÅ33.84%22.5%11.34%
LUND31.93%21.24%10.69%
LYCKSELE34.4%23.1%11.3%
LYSEKIL33.94%22.46%11.48%
MALMÖ31.93%21.24%10.69%
MALUNG-SÄLEN34.2%23.04%11.16%
MALÅ34.7%23.4%11.3%
MARIESTAD32.74%21.26%11.48%
MARK32.69%21.21%11.48%
MARKARYD32.91%21.31%11.6%
MELLERUD34.08%22.6%11.48%
MJÖLBY32.6%21.9%10.7%
MORA33.97%22.81%11.16%
MOTALA32.4%21.7%10.7%
MULLSJÖ33.1%21.84%11.26%
MUNKEDAL35.11%23.63%11.48%
MUNKFORS33.7%22.5%11.2%
MÖLNDAL31.74%20.26%11.48%
MÖNSTERÅS32.78%21.41%11.37%
MÖRBYLÅNGA32.78%21.41%11.37%
NACKA30.61%18.53%12.08%
NORA33.8%22.25%11.55%
NORBERG33.54%22.66%10.88%
NORDANSTIG34.02%22.51%11.51%
NORDMALING34.6%23.3%11.3%
NORRKÖPING32.45%21.75%10.7%
NORRTÄLJE31.8%19.72%12.08%
NORSJÖ34.7%23.4%11.3%
NYBRO33.7%22.33%11.37%
NYKVARN32.05%19.97%12.08%
NYKÖPING32.25%21.48%10.77%
NYNÄSHAMN31.93%19.85%12.08%
NÄSSJÖ33.45%22.19%11.26%
OCKELBO34.27%22.76%11.51%
OLOFSTRÖM33.35%22.16%11.19%
ORSA34.05%22.89%11.16%
ORUST35.09%23.61%11.48%
OSBY32.95%22.26%10.69%
OSKARSHAMN33.63%22.26%11.37%
OVANÅKER33.37%21.86%11.51%
OXELÖSUND33.05%22.28%10.77%
PAJALA34.84%23.5%11.34%
PARTILLE31.44%19.96%11.48%
PERSTORP31.5%20.81%10.69%
PITEÅ33.59%22.25%11.34%
RAGUNDA34.42%23.22%11.2%
ROBERTSFORS34.45%23.15%11.3%
RONNEBY33.55%22.36%11.19%
RÄTTVIK33.45%22.29%11.16%
SALA33.19%22.31%10.88%
SALEM31.75%19.67%12.08%
SANDVIKEN33.12%21.61%11.51%
SIGTUNA32.08%20%12.08%
SIMRISHAMN31.2%20.51%10.69%
SJÖBO31.61%20.92%10.69%
SKARA32.58%21.1%11.48%
SKELLEFTEÅ33.95%22.65%11.3%
SKINNSKATTEBERG33.39%22.51%10.88%
SKURUP31.11%20.42%10.69%
SKÖVDE32.34%20.86%11.48%
SMEDJEBACKEN34.09%22.93%11.16%
SOLLEFTEÅ34.68%23.39%11.29%
SOLLENTUNA30.2%18.12%12.08%
SOLNA29.2%17.12%12.08%
SORSELE34.45%23.15%11.3%
SOTENÄS33.47%21.99%11.48%
STAFFANSTORP29.83%19.14%10.69%
STENUNGSUND33.12%21.64%11.48%
STOCKHOLM29.98%17.9%12.08%
STORFORS33.7%22.5%11.2%
STORUMAN34.45%23.15%11.3%
STRÄNGNÄS32.5%21.73%10.77%
STRÖMSTAD33.39%21.91%11.48%
STRÖMSUND34.42%23.22%11.2%
SUNDBYBERG30.98%18.9%12.08%
SUNDSVALL33.88%22.59%11.29%
SUNNE33.35%22.15%11.2%
SURAHAMMAR33.19%22.31%10.88%
SVALÖV31.43%20.74%10.69%
SVEDALA30.93%20.24%10.69%
SVENLJUNGA33.38%21.9%11.48%
SÄFFLE33.2%22%11.2%
SÄTER33.95%22.79%11.16%
SÄVSJÖ33.18%21.92%11.26%
SÖDERHAMN33.17%21.66%11.51%
SÖDERKÖPING31.88%21.18%10.7%
SÖDERTÄLJE32.23%20.15%12.08%
SÖLVESBORG33.46%22.27%11.19%
TANUM33.04%21.56%11.48%
TIBRO32.69%21.21%11.48%
TIDAHOLM33.55%22.07%11.48%
TIERP32.7%20.99%11.71%
TIMRÅ33.93%22.64%11.29%
TINGSRYD32.67%21.07%11.6%
TJÖRN33.19%21.71%11.48%
TOMELILLA31.3%20.61%10.69%
TORSBY33.7%22.5%11.2%
TORSÅS32.8%21.43%11.37%
TRANEMO32.98%21.5%11.48%
TRANÅS32.67%21.41%11.26%
TRELLEBORG31.29%20.6%10.69%
TROLLHÄTTAN33.04%21.56%11.48%
TROSA32.43%21.66%10.77%
TYRESÖ31.58%19.5%12.08%
TÄBY29.63%17.55%12.08%
TÖREBODA32.7%21.22%11.48%
UDDEVALLA33.64%22.16%11.48%
ULRICEHAMN32.53%21.05%11.48%
UMEÅ34.15%22.85%11.3%
UPPLANDS VÄSBY31.6%19.52%12.08%
UPPLANDS-BRO31.68%19.6%12.08%
UPPSALA32.85%21.14%11.71%
UPPVIDINGE33.21%21.61%11.6%
VADSTENA33.5%22.8%10.7%
VAGGERYD32.45%21.19%11.26%
VALDEMARSVIK33.18%22.48%10.7%
VALLENTUNA31.08%19%12.08%
VANSBRO33.93%22.77%11.16%
VARA33.25%21.77%11.48%
VARBERG31.15%20.33%10.82%
VAXHOLM31.86%19.78%12.08%
VELLINGE29.19%18.5%10.69%
VETLANDA32.77%21.51%11.26%
VILHELMINA34.75%23.45%11.3%
VIMMERBY33.73%22.36%11.37%
VINDELN34.95%23.65%11.3%
VINGÅKER33.5%22.73%10.77%
VÄNERSBORG33.69%22.21%11.48%
VÄNNÄS34.95%23.65%11.3%
VÄRMDÖ31.26%19.18%12.08%
VÄRNAMO32.78%21.52%11.26%
VÄSTERVIK32.53%21.16%11.37%
VÄSTERÅS31.24%20.36%10.88%
VÄXJÖ31.79%20.19%11.6%
VÅRGÅRDA32.69%21.21%11.48%
YDRE32.65%21.95%10.7%
YSTAD30.8%20.11%10.69%
ÄLMHULT32.56%20.96%11.6%
ÄLVDALEN33.95%22.79%11.16%
ÄLVKARLEBY34.4%22.69%11.71%
ÄLVSBYN33.79%22.45%11.34%
ÄNGELHOLM30.93%20.24%10.69%
ÅMÅL33.94%22.46%11.48%
ÅNGE34.62%23.33%11.29%
ÅRE33.42%22.22%11.2%
ÅRJÄNG33.65%22.45%11.2%
ÅSELE34.45%23.15%11.3%
ÅSTORP30.98%20.29%10.69%
ÅTVIDABERG32.65%21.95%10.7%
ÖCKERÖ32.69%21.21%11.48%
ÖDESHÖG32.3%21.6%10.7%
ÖREBRO32.9%21.35%11.55%
ÖRKELLJUNGA29.75%19.06%10.69%
ÖRNSKÖLDSVIK33.73%22.44%11.29%
ÖSTERSUND33.22%22.02%11.2%
ÖSTERÅKER29.83%17.75%12.08%
ÖSTHAMMAR33.4%21.69%11.71%
ÖSTRA GÖINGE31.68%20.99%10.69%
ÖVERKALIX34.14%22.8%11.34%
ÖVERTORNEÅ33.09%21.75%11.34%

©2017 Statsskuld.se / NameTyper Est. 2002. All Rights Reserved. a-kassa